Adı: Defne Soyadı: Gökçe Tarih: 15.01.2014 Doğum: Normal Saat: 07:50 Gün: Çarşamba *** Varlığını öğrendiğimde 6 haftalı...

9 Ay Kadar Uzun Hikaye

/
64 Comments
Adı: Defne
Soyadı: Gökçe
Tarih: 15.01.2014
Doğum: Normal
Saat: 07:50
Gün: Çarşamba

***

Varlığını öğrendiğimde 6 haftalıktı.. sadece haftalık :)

Sürekli bir uyku hali.. canımın ne istediğini bilememeler, turşu ile çikolatayı aynı anda yemeğe çalışma girişimleri.. rutinin fazlaca dışında baş dönmesi ve sarsıntılar.. Ağlamaların artık anlamını kaybetmesi öyle ki haber bültenindeki ağaçta kalan ve itfaiye tarafından kurtarılan kediye dakikalarca hıçkırarak ağlayabilme becerisi.. hakana küsebilmenin onlarca sebebi.. işe gitmeyi çok istemeyle hiç istememe arasındaki hızlı geçişler.. sürekli arkadaşlarla görüşüp sanki çok yalnızmışım gibi hissetmeler..

Tam o sıralar büyükbabamı kaybetmiştim.. benim için öyle özel birini kaybetmenin vermiş olduğu duygusal dalgalanmalar sandık haftalarca.. 

bilememişim içimde aslında bir dalgalı denizin filizlendiğini :)

hamileliğimle birlikte kendimi keşfetmeye başladım.. ne çok sabırsızmışım meğer kendimi çok serinkanlı sanırdım oysaki.. çok sosyalim diye düşünürken içime kapanıverdim mesela.. kendimi tanımaya, içimdeki nefesle ömürlük bağımı oluşturmaya, tek bedende birlikte yaşamaya alışmaya adadım kendimi..

doktorumla hamileliğim öncesinde kurduğum güvenli ve samimi bağ hamileliğim cesaretli ve endişesiz geçmesine çok büyük destek sağlamıştı. 

1. Not: Eş seçiminden sonraki en önemli seçim doktor seçimidir bu hayatta :)

Hakan ve benim sevgi ile kendimizi hazır hissetiğimiz bir zamanda gelişen bir hamilelik olması ayrı bir güzellik ve şefkat katıyordu.. ve babamızın beni anlamasa da algılamaya çalışan, fiziksel bağ kuramasa da şarkılarla, minik dokunuşlarla aramızda olduğunu hissettiren desteği çok önemliydi..

2. Not: Anne adayının en tehlikeli hali bunu ben tek başıma yapmadım herhalde, kocaman karnımın, şişen ayaklarımın, dönen başımın sebebi sensin travması yaşaması ve baba adayının bu duruma asla ve asla bir anlam verememesidir :)

Bol bol nefes egzersizleri yapıyor, olumlamalar dinliyor, dualar ediyordum.. Nil-Gün "Sağlıklı Hamilelik ve Doğum" meditasyonu ile doğum anını simule etmek çok keyif veriyordu.. "Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler" kitabıyla hem kendimi hem içimdeki minik arkadaşımı takip ediyordum..

3. Not: Huzur ve sakinlik hamileliğin en temel ihtiyacıdır :)

Yediklerimi kontrol altında tutmuyordum, doktorumun cümlesi bana çok güzel bir öğüt olmuştu " hamileyken anne adayı ceviz yemedi diye gerizekalı doğan bir çocuk yok" kendimi birşey yemek zorunda yada yememek zorunda hissetmiyordum.. hasta değildim, sadece hamileydim bunu biliyordum..

4. Not: Hamilelik normal yaşamdan çok bağımsız bir süreç değil, kendini şartlamamak ve belki biraz da şımartmak gerek :)

Diş etim kanıyor diye, başım dönüyor diye, canım sıkılıyor diye. diye diye diye sürekli hastaneye, doktor kontrolüne gitmiyordum.. Sürekli internetten sorgulamalar yapmıyor, çevremdekileri sorularımla boğmuyordum.. Kendimi dinlemek ve bazı sancılı süreçleri yaşayıp bedenimdeki ve ruhumdaki değişimleri deneyimlemek inanılmaz heyecan veriyordu..

5. Not: Normal süreçlerin yaşandığı hamileliklerin muaynehanelerden, ilaçlardan ve ultrasonlardan (temel ihtiyaç dışında) uzak yaşanması heyecanı ve tecrübeyi arttırır :)

Yasal olan son 3 hafta kalana kadar çalıştım, hamileyken yaptığım toplantıların, seyahatlerin, sunumların bana kariyer anlamında ödül olduğunu bilmek için daha zamanım vardı ama içimdeki minik yol arkadaşımın daha dünyaya gelmeden o sesler ile büyüyor olması o deneyimi yaşaması ve bilinçaltına sağlıklı, keyifli bilgilerin kodlanması çok hoşuma gidiyordu..

6. Not: Zorunluluk halleri dışında! ufak ağrılı sancılı durumlar da dahi çalışmak kafa dağıtmak için, kendini dinlememek için, kendine yetebilmek için, verimli olabilmek için, üretkenlik için en güzel ilaçtır :)

Bir arkadaş tavsiyesi ile (doktoruna hayran olan ben şimdiki aklımla anlam veremediğim bir sebeple) doktorumu değiştirdim. Normal doğum istiyordum ve tabiki doğumun günü saati belli değildi  mesai saatlerinde doktorum kendisine en yakın hastanede doğumu gerçekleştirebilecekti ancak ben o hastanede doğum yapmak istemiyordum.. Maddi olarak bütçe dışına çıkan durumlar da vardı ama ciddi rakamlar değildi ve benim önceliğim kesinlikle doktorumdu. Ama nasıl oldu, neden olduysa ben bir şekilde istediğim hastanede farklı bir doktor ile hemde son ayımda devam ettim.. Çok güzel geçen hamilelik sürecimin belki de tek pişmanlığıdır :(

7. Not: Hamileliğin son zamanlarında zorunlu haller dışında! kesinlikle doktor değişimi yapılmamalıdır. Öncelik güvenli bağ kurulan doktordur ve doktor+hastane seçimleri şartlar uygunsa hamileliğin ilk zamanında belirlenmiş ve o konu akıl karıştırmayacak şekilde kapatılmış olmalıdır !

Evdeki iznim ödül gibi geldi, son günlerim kalmıştı ve aralık ayındaydık.. patiklerim, sıcacık polar eşofmanlarım, tarçınlı anne yapımı çaylarım sahleplerim kurabiyelerimle geçiriyordum günlerimi.. Son hazırlıklar, alışverişler de tamamlanıyordu neredeyse.. 15 Ocak saat 15:00 için muayne randevumu almıştım. Hakan doğu seyahatindeydi, 13 Ocak akşam sancım başlamıştı.. hem lavabodan çıkamıyordum hem sancıdan duramıyordum.. oturmaya çalışıyordum olmuyordu, uzanıyordum yok, yürümek biraz iyi geliyordu birde ılık duş.. Hastaneye gitmem için ısrar ediyordu herkes ama kararım kesindi gitmeyecektim..yarın Hakan gelecek ve çarşamba günü kontrole onunla gidecektim.. şuan doğuramazdım ya Hakan yokken olacak şey miydi benim doğuma gitmem.. Saçmalık! Birlikte yaşanması gereken en önemli, en hassas ve en ikimize özel anı tek başıma yaşayamazdım.. Gece boyu sancıdan ağladım kendi kendime, sürekli nefes çalışması yaptım ve doğum olacaksa da yarın hakan gelince olsun diye dua ettim.. sabaha karşı uyuyakalmışım.. ve neyseki uyurken doğurmamıştım :))

14 Ocak tüm gün sancılar devam etti gece ki kadar olmasa da.. akşam Hakan geldiğinde artık sancıdan dudaklarımın rengi değişmişti ama o yol yorgunuydu.. duşunu almalıydı, yemeğini yemeliydi, göndermesi gereken bir raporu vardı onu yapmalıydı sonra biz birlikte hastaneye gitmeliydik. Hakan kabul etmese de ısrarlarımla yaptı hepsini ve artık kalan son gücümle arabaya bindim.. Ne doğum çantası, ne başka bir şey yanıma almadan..

Doğum başlamış......

8. Not: Neyi riske attığınızı bilmeniz gerekir, öncelikleriniz ne olursa olsun.. Hamileyseniz önce siz ve bebeğiniz ! Sanırım uçaktaki kuralları unutmamak gerekli..

Saat 22:30 da kayıtlar yapıldı ve 2 cm açıklık, kontroller başladı.. Doktor yok!..Epidural verildi.. Yürüyüşler yapıyorum, Hakanla nefes çalışıyoruz, sancım artıyor.. Doktor yok!.. Kontroller devam, açılma artıyor.. Dayanamıyorum ve 2. epidural yapılıyor.. Doktor yok!..Tarih artık 15 Ocak olmuş.. gün ağarıyor.. ben artık tükendiğimi hissediyorum.. doğuma alıyorlar saat 06:30 da.. Hakan'la birlikte giriyoruz içeri.. 

9. Not: Doğumu eşinizle birlikte deneyimleyebilme fırsatınız varsa mutlaka elinizden tutsun, yanınızda olsun, nefesiniz olsun, yaşama tutunma gücünüz artsın..

..dizlerimin birbirine çarpması dışarıdan belli oluyor öyle titriyorum ki..Doktor gelmiş!.. Ebe bir yandan kaburgalarımdan bastırıyor.. kaburgalarım çatlıyor.. bir yandan NST kalp atışlarını dinliyorlar.. bir yandan bana oksijen maskesi takıyorlar ve sürekli bağırıyorlar "Daha fazla Ikınnn, bebeğin doğması sana bağlı, hadiii " Hakan elimi tutmuş, nefes aldırıyor bana sürekli ama onda da bir panik hissediyorum, bebeğin saçlarını gördük ıkın diyorlar.. Vakum makinesi geliyor, sebebini anlayamıyorum çok korkuyorum sadece ve vakum uyguluyorlar. Makine çalışmıyor! Benim gücüm tamamen bitiyor, NST den kalp sesi azalıyor, benim gözüm kararıyor, "Artık yapamıyorum, öleceğim" diye bağırdığımı hatırlıyorum.. ve Hakan'ın artık odada olmadığını..ve doktorun sezeryan için hazırlığı başlattığını..

Soon kez ıkınıyorum..

Gözlerim karanlık..
Kulağımda sadece uğultular..
Ellerimde uyuşma..
Başımda fena bir ağrı..

Çok uzak bir ses geliyor kulağıma, çok derinden.. "D.. ef..  n...  e B...   eb..  ek  "

Gözlerimi aralıyorum bulanık, puslu, bir karanlık bir aydınlık.. Herkes toplanmış üzerine, kalabalık..rengi mor gibi..

Ağlamıyor !!!!!!!! 

"Neden ağlamıyor" derken ağlıyorum ama o iki kelimem anlaşılmıyor bile..

Çocuk doktoru yanıma geliyor ve "Güzel anne, Defne en az senin kadar güzel ve bir o kadar yorgun bir savaşçı şimdi biz onu dinlenmesi için hazırlarken senin plesanta sürecin başlayacak"

" Geçmiş olsun " 
" Hayırlı olsun "

***

Ne kutsal bir an ki bu doğum ölümün sıcacık kumsalından geçmeye ramak kala bir nefes doğuyor gökyüzüne.. şükürlerin en kıymetlisi sunuluyor o küçücük bedene sığan ömre.. öyle bir an ki bu bir çocuğun ağlamasına sevinilen tek an olarak kayıtlara geçiyor belki de..bir insanın gözlerinden akabilecek en anlamlı yaş süzülüyor yaşanacak güzel günlere..

10. Not: Çok keyifli hamilelik ve doğum masalları dilerim isteyen tüm annelere ve doğacak güzel bebeklere..BENZER YAZILAR

64 yorum:

 1. Rabbim isteyen her kadına bu duyguyu yaşatsın resmen bir kadının en özel en güzel anı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah Gülşahcım :)

   Sil
 2. Maşallah Defne'ye.. Sağlıklı, mutlu ve hep beraber olun, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağmuuur çok teşekkür ederim, amiinnnn :)

   Sil
 3. Doğum anını son paragrafta ne güzel ifade etmişsiniz. Yavrunuzla güzel ve sağlıklı bir ömrünüz olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok araf bir an oluyor, tabi her doğum böyle mi bilmiyorum ama ölüm ve doğum anı neredeyse bir gibi, güzel dileğin için çok teşekkür ederim Gamzecim :)

   Sil
 4. Daha güzel anlatılamazdı herhalde. Defne'ye de size de sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. Musmutlu olun ve hep yazın zira sizi okumak çok keyifli. Sevgiler. ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh Burcuuu çok teşekkürler ne güzel karşılıklı paylaşımları beklemek ve keyif alabilmek :)

   Sil
 5. Feray!,, çok güzeldi keyizle okudum Rabbim bana da isteyen herkese de nasip etsin inş ��
  Eşten sonra Dr seçimi bence de çok doğru, epidural da hissettin mi ki ağrıyı sancıyı ona takıldım ��
  Allah saglikli uzun ömürlerversin defne ye... tabii size de��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aminnn en güzel zamanda inşallah fenocum, çok uzun sancı çektim ve yorgun düştüm epidural sonrası ıkınmam gerektiğini hissetmiyorum hemşireler yönlendiriyordu beni ama benim hiç gücüm kalmamıştı artık.. doğru zamanda var gücünle ıkınmak gerekiyordu :( doğumda ağrı hissetmedim epiduralden dolayı ama hemşirelerin itekleme hareketlerinde kaburgamı çatlatması bana doğum hediyesi olmuştu :) ama hepsi geçti gitti keyifle anlatılan, yazılan en güzel anı oldu :))

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Cok teşekkürler Didemcim :)

   Sil
 7. O kadar güzel anlatmışsın ki.. Gerçekten etkilendim. Defne ile birlikte upuzun, sağlıklı seneleriniz olsun inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dileğin için sonsuz teşekkürler Akelacımmmm :)

   Sil
 8. Sağlıklı ve uzun bir ömür Defne bebeğin olsun. Şansı hep onun gülüşünde saklı olsun. Sevgiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh ne güzell bir duadır öylee tüm çocukların güzel gülüşlerine ozaman Tigriscimm :)

   Sil
 9. Ne kadar cesur bir annesin, kızın çok şanslı ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında Defne'nin cesareti ve gücü :)

   Sil
 10. Evet kesinlikle bence de çok cesursun.Sezeryanı seçenlerden olarak.Ama sayende seninle birlikte doğurdum ben de az önce ;)
  Çok içten ve olduğu gibi anlatmışsın.Defne'ye sevgilerle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Defne son anda gelmekten vazgeçseydi bende sezeryana gidiyordum aslında Aytül o dirayetli çıktı valla :))))

   Sil
 11. Çok güzel anlatmışsınız, bir an hay Allah onca sancıya rağmen sezeryanmı oldu acaba derken son avazda gelmiş bebeğiniz. Tebrik ediyorum, nasıl da son ana kadar beklemişsiniz. Ben dayanamazdım herhalde, ki beklemeye dayanamayarak 41. haftada sezeryanla doğurdum 2 bebeğimi de :) Allah tüm yavrularımıza uzun ömür, sağlık sıhhat versin. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) hemde nasıl son hamleyle geldiyse hala şaşkınım gerçekten.. mucizeler böyle yaşanıyor demek ki. Hoşgeldin masalımıza Dilek, çok teşekkür ederim :)

   Sil
 12. Hem okudum hem de hüzünlendim.Neler yaşıyoruz ama unutuluyor canım.Hatırladım o günlerimi, heyecanlarımı o yeni canla buluşma anlarını.İyi ki onlara sahip olmuşum, tanımışım onları dedim, şükrettim.Allah bağışlasın canım.Sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle kızım.Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece ablacım benim yaşadığım sancı sonunda yine epidural var herşey normalleşiyor.. ama sizin zamanınız çok daha zor, inanılmaz bir dayanma gücü..Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için :)

   Sil
 13. Eminim bir çok anne yazdıklarını okurken benim gibi kendi doğum hikayesini hatırlar, o acıları ve mutlu sonu yeniden yaşar... Bende kendimce yaşadıklarımı blogumda paylaşmıştım,dilersen uğra beklerim...

  Sevgiler <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))) ahh okudum okudumm Gamze, neredeyse epiduralsiz olacaktı doğum son anda kabul etmişsin o yorgunluğa o sancıya.. odada hazırda kuvet olmasını çok beğendim bu imkanı sağlamaları ve teşvik etmeleri ne güzelmiş..

   Sil
 14. Keyifle okudum.Sağlıkla büyütün yavrunuzu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aminn, çok teşekkür ederim Filiz :)

   Sil
 15. Çok güzel anlattın ablaya doğumhanenin içindeymişim gibi hissettim.Bir gün baba adayı olursa yaşarım belki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emrecim çok teşekkürler :)) bir gün baba adayı olursan mutlaka eşinin elini sıkı sıkı tutmayı unutma olur mu :)

   Sil
 16. Şu an iş yerinde ağlıyorum :)) Allah sizi hiç ayırmasın :)
  Feray yazıların kontrol panelime düşmüyordu, ben de neden yazmıyor diyordum :-/ Kontrol edince fark ettim. Takipten çıkıp seni tekrar takibe aldım. Bu sorun başkalarında da var mıdır, bilmiyorum. Kontrol et istersen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blanacımm yaa çok teşekkürler :) tamamdır hemen kontrol edeceğim, bilgi için ayrıca teşekkür ederim

   Sil
 17. Sağlıklı ve mutlu yaşları olsun Defne'nin.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Saadet hepimizin evlatlarına sağlık mutluluk dilerim :)

   Sil
 18. Gözyaşlarımı tutamadım. Keşke ben de son anda iyi bir doktor bulabilseydim. Ne hastaneden memnun kaldım ne doktordan. Doğru söylemişsiniz doktor çok önemli. Doğuma iki ay kala ev taşıyıp şehir değiştirince doktor da bulamıyor insan. Hayırlısı. Elinize sağlık. Allah ömür versin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah şartlar çok önemli malesef bazen hayal ettiğimizle gerçekleşen çok farklı oluyor hamileliğin son ayında taşınmak hele de farklı bir şehre gitmek senin için çok zor olmuştur.. Bu arada bende ikinci doktorumdan ve A sınıfı özel hastane olmasına rağmen hastaneden memnun kalamadım.. ama sonuçta sağlıklı bir bebeği kucağa aldıktan sonra hepsi unutuluyor geriye onların güzel mis kokulu halleri kalıyor :))

   Sil
 19. Sağlıkla büyütün , kadınlar için doğum hikayeleri , erkekler için askerlik hikayeleri kadar kutsaldır . Bence hamilelik bir kadını en özel yapan zamanlar , çok piş pişlenmedim ben o zamanki mantığım kimseye aman dememek üzerine kuruluydu , şimdi olsa ne şımarırım :D doğum hikayesi güzel de asıl sonrası hatta belli bir yaştan sonrası daha güzel , ha daha sorunlu ama hiç bir şeyin veremeyeceği bir gurur hali , ben yaptım lan diye bağırıyorum oğlumu her gördüğümde :D hayatımda yaptığım en değerli şey , Allah bağışlasın tüm evlatları ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de her doğum kendine özel, her doğum hikayesi de çok güzel.. iyi yada kötü geçse de sonuçta kucağımıza aldığımız o şükür sebeplerimizle bambaşka kişiler olup çıkıveriyoruz :) "oleyy, ben yaptım bunu oohh ne güzel de yaptım " demek nee güzel bir olay dimi :)))))

   Sil
 20. Okurken duygulandım Dağınık Anne bilir benim bu halime doğum hikayelerini okuyunca genelde duygusala bağlıyorum :( Allah uzun ömürler versin Defne'ye :)) Uyurken doğurmamıştım kısmını okurken ister istemez güldüm :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende hamilelikleri ve doğum hikayelerini dinlemeyi çok severdim ve içten içe inanılmaz merak ederdim acaba ben hamile olsam nasıl olur diye işte böyle oluyormuş çokta güzel oluyormuş valla en güzel zamanda, hayırlısıyla en harika hikayeyi de ilerde sana dilerim canım :)

   Sil
  2. birdefnemasali çok teşekkür ederim :) inşallah hayırlısı ile doğsunlar benim daha oo ooo çok zamanım var :) çocuklara çok düşkünüm o yüzden doğum hikayelerini okudukça gözüm doluyor :(

   Sil
 21. Ne güzel anlatmışsınız okurken ben de duygulandım. Ailecek hep musmutlu olursunuz inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ederim, hep birlikte mutlu olalım :))))

   Sil
 22. benim kızın doğumunu hatırladım bi an :D kontrole diye gittik 2 saat sonra yanımızdaydı :)) ailenle güzel görmen dileğiyle defne :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kontrole gidip çocukla dönmek ne keyifli ama dimi :)))) Kural sende kızını yaz tanışalım onunla hemde baba kız aşkına şahit olalım hep anne çocuk okuyoruz :)))

   Sil
  2. bilmem hiç aklıma gelmedi. düşünmem gerek :D

   Sil
 23. Ayy maşallah ona, Allah bağışlasın mutlu huzurlu uzun ömürleri olsun inşallah:)
  blog keşif etkinliğinden geliyorum ne de güzel bir paylaşımla karşılaştımm:))
  blogunuzu takibe aldım bende beklerim:') http://meleksalman.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Melek cok teşekkkür ederim, hoşgeldin :) ben izliyorum ki zaten keyifli blogunu :)

   Sil
 24. Ne güzel anlatmışsın ...
  Sevgili mis kokulu Defne sevdikleri ve sevenleriyle birlikte sağlıklı , huzurlu , umutlu , musmutlu güzel yarınlar yaşasın inşallah ...
  Allah mutluluğunuzu daim etsin
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh canım yaa ne güzel huzurlu dilekler öyle amin inşallah :)

   Sil
 25. Allah mutluluk ve huzur versin yuvanıza canım ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eminecim çoook teşekkür ederim :)

   Sil
 26. Her doğum sancılıdır,ömrün başlangıcında sonrası şans ve o şans sizin benim bebeklerimizde var .dileyelim tüm bebekler,o şansa sahip olsunlar ki ilerde bebeklerimizi üzecek insan olarak karşılarına çıkmasın.Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merihcim kesinlikle doğuma kadar aslında herşey çok korunaklı içinde sıcacık saklayabiliyorsun ama sonrası artık gerçekten kısmet ve temkin.. Amin inşallah canım bahtları güzel olsun..

   Sil
 27. Allah uzun ömür versin bebişimize ne güzel gözümüzün önünde büyüdü sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyyy canım benim yaa çok teşekkürler :) amin inşallah..

   Sil
 28. Ne güzel anlatmışsınız sanki o anı sizinle yaşadım ben de.. Hep böyle mutlu anılarınız olması dileğiyle, bahtı açık, ömrü güzel olsun inşallah.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cok tesekkur ederim gizemli kitaplik ömre bedeltum cocuklarin bahti acik olsun insallah ne guzel dilektir oyle :))

   Sil
 29. Feraaay ;.( Feraaaay... ;.(
  Şu an duygusal bir şey izleyemiyorum, haber dinleyemiyorum.
  Sulugözlere senin blog yasaklanmalı ama olmuyor böyle ;(
  Daha kötü anlat 'ne biçim anlatmış' deyim gözyaşsız rahatlayıp çıkayım!
  Olmuyor... Olmuyor ;.(

  Allah sağlıklı keyifli uzun ömürler versin hepsine inşallah!
  Ah analık ahhh

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))))) Dağınık vallaa ah bu analıkk diye bende iç çektim bu yorumunun üzerinee, aminn inşallah sağlıkla huzurla..

   Sil
 30. Hiçbir kavuşma böyle mutlu yaşanmadı. Sanıyorum biz annelerin en mutlu olduğu an bebeğimiz ile tanıştığımız andır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En güzel kavuşma, en mutlu tanışma ve en keyifli karşılaşma bence de doğum anı anneler için :)

   Sil
 31. Allah herkese bu güzel duyguları yaaşatsın inşallah😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mervecim aminn insallah isteyen herkese nasip olur :)))

   Sil